W każdym salonie można znaleźć sofę albo kanapę, takie meble wypoczynkowe stanowią podstawowy element w tym pomieszczeniu. Posiadacze domów nie muszą martwić się o wybór odpowiedniej kanapy, u każdego producenta narożników tapicerowanych można znaleźć wygodne, duże narożniki na przykład w kształcie litery U. Jeżeli jednak mieszkamy w kawalerce, albo w małym dwupokojowym mieszkaniu, zakup mebli wypoczynkowych, może okazać się dużym wyzwaniem. Ograniczony metraż oznacza duże kłopoty aranżacyjne. Urządzenie małego salonu to trudna sprawa, nawet dla doświadczonych architektów wnętrza.

Producent narożników do salonu

Wielofunkcyjność mebla to podstawa. W przypadku małego mieszkania najlepiej sprawdzą się rogówki, które nie zajmują wiele miejsca, jednocześnie w nocy mogą zmienić się w wygodne miejsce do spania i to dla dwóch osób. Każdy producent narożników z funkcją spania posiada w swojej ofercie dość duży wybór takich mebli, ponieważ są to jedne z popularniejszych modeli w Polsce, jak nie na świecie.

Meble tapicerowane

Jak dobrze ustawić kanapę w salonie?

Po pierwsze  długość mebla powinna być co najmniej 50 cm krótsza od długości ściany, przy której będzie stać. Najlepiej, żeby narożnik był ustawiony w centralnym miejscu w salonie, jeżeli jednak pomieszczenie jest małe, to nie zawsze można sobie na to pozwolić. Ogólnie najważniejsze jest to, aby obok kanapy zmieściły się takie rzeczy, jak dodatkowe pufy, lampa podłogowa itp. Każdy producent mebli tapicerowanych oferuje kanapy na wymiar, także jak pokój jest mało ustawny, zawsze można skorzystać z takiej usługi.

Dobry producent narożników z funkcją spania będzie miał w ofercie meble wypoczynkowe o różnym stopniu twardości i różnymi rodzajami wypełnienia, będzie można również wybrać kolor i tkaninę obicia. Na meblach wypoczynkowych nie warto przesadnie oszczędzać, renomowany producent sof i narożników, choć będzie oferował asortyment w wyższej cenie, to meble będą dobrej jakościowo i posłużą przez wiele lat.

Co trzeba mieć na uwadze kupując narożnik?

  • wymiary mebla,
  • rodzaj wypełnienia (najlepiej sprawdzą się sprężyny faliste z pianką, sprężyny bonellowe albo kieszeniowe),
  • szerokość kanapy – jeżeli w rodzinie przeważają wysokie osoby, warto zaopatrzyć się w narożnik z głębszym siedziskiem,
  • jakość tkaniny obiciowej – musi być przyjemna w dotyku, odporna na zaciąganie, przecieranie i zabrudzenia,
  • łatwość utrzymania kanapy w czystości,
  • wybrany producent sof i narożników, powinien udzielać stosownej gwarancji na swoje produkty.