Modne narożniki do salonu – jaką kanapę wybrać?

Idealna kanapa powinna być stylowa, wygodna i funkcjonalna. Możliwości jest naprawdę nieskończenie wiele, dlatego trudno jest podjąć decyzję, jakie nietypowe meble wypoczynkowe kupić. Zazwyczaj bierzemy pod uwagę wygląd kanapy, jej cenę oraz styl, niestety bardzo często zapominamy o tak istotnych kwestiach, jak rodzaj wypełnienia, czy dodatkowe udogodnienia. Jak wybrać kanapę, żeby nie żałować?

Modne narożniki do niedużego mieszkania

Jeżeli mieszkanie, które użytkujemy jest nieduże, a salon pełni również funkcję sypialni, trzeba wybierać narożniki z zagłówkami w kształcie litery L. To najpraktyczniejsza opcja, ponieważ takie łóżka są wygodne, wytrzymałe i mają zazwyczaj duży pojemnik na pościel, co jest dużym atutem. Kompaktowe, modne narożniki zapewniają sporo miejsca do siedzenia, a po rozłożeniu wyśpią się na nim spokojnie dwie dorosłe osoby. Pamiętajmy, że nowoczesne narożniki pokojowe do siedzenia czy okazjonalnego spania są skonstruowane inaczej, niż takie z funkcją spania codziennego. Przede wszystkim różnią się jakością wypełnienia. Ekskluzywne narożniki do salonu producent przeznaczone również do spania muszą mieć wypełnienie na sprężynach falistych, kieszeniowych albo bonellowych, wówczas będą wygodne w użytkowaniu i nawet po dłuższym użytkowaniu nie będą się odkształcać.

narożnik zamówienie
Modny narożnik

Narożnik w kształcie litery u do przestronnego salonu

Właściciele większych salonów, mają więcej możliwości aranżacyjnych. Dobrą propozycją będą narożnik w kształcie litery u, albo modele modułowe, które można dowolnie łączyć. Dzięki temu można uzyskać naprawdę spójną, oryginalną aranżację salonu, przy czym trzeba wiedzieć, jak zaplanować przestrzeń.

Walory estetyczne też są ważne

Większość osób, które kupują kanapę, w pierwszej kolejności zwraca uwagę na wygląd mebla i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Nietypowy narożnik z barkiem, narożnik z zagłówkami, dodatkową półką w oparciu – obecne producenci oferują bardzo dużo udogodnień, które znacznie podwyższają komfort i wygodę. Narożniki pokojowe są dostępne także w wielu wariantach kolorystycznych, wzorach, więc można dopasować je do salonu bez większych problemów.

Narożniki do salonu producent rozkładane są dość intensywne użytkowane, dlatego powinny być pokryte mocnym materiałem. Najlepsza będzie altancra, która jest odporna na ścieranie i miękka w dotyku. Dobrze sprawdzi się też narożnik w kształcie litery u pokryty antarą.