Narożniki salonowe na zamówienie czy gotowy?

Wybierając kanapę lub sofę do salonu, w pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę wymiary pomieszczenia, w drugiej wybraną aranżację wnętrza. Kanapa jest centralnym punktem w salonie, dlatego musi wyglądać efektownie, jednocześnie powinna być praktyczna w użytkowaniu i łatwa w czyszczeniu. Czasami bywa tak, że salon ma nietypowe wymiar, w tym wypadku warto zdecydować się na narożniki od producenta na zamówienie, kanapę z funkcją spania codziennego można dopasować do rozmiaru pokoju dziennego, można wybrać również rodzaj i kolor materiału obiciowego. 

Choć modne narożniki z zagłówkami w jasnych kolorach prezentują się naprawdę elegancko, to jeśli mamy małe dzieci czy zwierzęta, lepiej wstrzymać się z taką decyzją. Najpraktyczniejsze w tej sytuacji będą kanapy w ciemniejszych barwach, bardzo popularne są na przykład narożniki do salonu producent utrzymane w szarościach. Taka kanapa będzie łatwiejsza w czyszczeniu, nie będzie tak bardzo widać na niej plam, brudu, kurzu czy sierści zwierząt.

Narożniki salonowe od producenta

Modne narożniki

Jeżeli jesteśmy posiadaczami większego salonu, można pozwolić sobie na więcej. Ciekawą opcją są meble wypoczynkowe modułowe, które można dopasować do swoich potrzeb. Możliwość samodzielnej konfiguracji poszczególnych elementów mebli to duża wygodna, ale też wyzwanie, dlatego trzeba bardzo dobrze przemyśleć taką aranżację.

Na co zwrócić uwagę wybierając narożnik salonowy?

Decydując się na zakup modnej kanapy do salonu, na samym początku trzeba określić budżet, kolor mebli oraz ich styl. Następnie można przystąpić do poszukiwań. Najlepiej wybierać narożniki salonowe od producenta sprawdzonego, który ma dobre opinie i udziela długiej gwarancji na swoje produkty.