Kanapa i narożnik z zagłówkami jest jednym z ważniejszych elementów w salonie, dlatego warto dołożyć starań i wybrać taką, która będzie stylowa, ale również wygodna. Obecnie nie ma problemu z dostępnością mebli wypoczynkowych, w asortymencie salonów meblowych można znaleźć narożniki z zagłówkami, sofy, wersalki. Jaka kanapa będzie najlepszym rozwiązaniem?

Narożniki o odpowiednich wymiarach pozwalają uniknąć sytuacji, w której w salonie pozostaje niewykorzystany kąt na przykład po ustawieniu sofy i foteli. W tym wypadku każdy metr kwadratowy jest wykorzystany, jak należy. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale narożniki optycznie powiększają wnętrze, dzieje się tak dlatego, że dzięki nim można maksymalnie wykorzystać przestrzeń. 

Narożniki z zagłówkami - pokojowe

Narożniki pokojowe z zagłówkami

Większość osób urządzających salon wybiera narożniki na zamówienie z funkcją spania, które są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Nikt nie powinien być zdziwiony, bo takie kanapy z funkcją spania codziennego są nie tylko bardzo wygodne, ale też wielofunkcyjne i eleganckie. Jest to jeden z najpopularniejszych mebli wypoczynkowych kupowanych przez Polaków. Kompaktowe narożniki z zagłówkami do salonu od producenta będą idealne do małego pomieszczenia, ponieważ pozwalają lepiej zagospodarować przestrzeń. Taka kanapa na wymiar zajmuje mniej miejsca, niż sofa i dwa fotele, ale zapewnia taką samą liczbę miejsc do siedzenia. 

Narożniki na zamówienie pokojowe są w stanie pomieścić nawet 4 osoby, a nocą mogą zmienić się w wygodne miejsce do spania. Warto zdecydować się na narożniki producent, szczególnie jeżeli mamy mały dom czy mieszkanie i nie możemy pozwolić sobie na urządzenie oddzielnego pokoju dla gości.