Sofa, wersalka czy rogówka kanapa?

Urządzanie salonu wcale nie jest takie proste, jak się początkowo może wydawać. Zakup kanapy na wymiar lub rogówki rozkładanej na zamówienie może okazać się dużym wyzwaniem, szczególnie że obecnie w salonach meblowych wybór jest ogromny. Jaka kanapa, jaka rogówka do salonu będzie najpraktyczniejsza? Lepsza będzie sofa, a może warto wybierać rogówki rozkładane?

Rogówki rozkładane na wymiar

Rogówkę na wymiar do salonu będziemy wybierać mając na uwadze między innymi wielkość pomieszczenia, styl aranżacji wnętrza oraz funkcje, jaką ma spełniać mebel. Jeżeli dysponujemy dużą przestrzenią i możemy sobie pozwolić na urządzenie osobnego pokoju dla gości, w salonie nie będzie potrzebna kanapa z funkcją spania, ale rogówka na zamówienie. W tym wypadku wystarczy wygodna sofa i dwa fotele. Oczywiście jest to rozwiązanie, które sprawdzi się wyłącznie w przestronnych pokojach. 

Gdy metraż jest mały, najlepiej stawiać na rogówki do salonu na zamówienie, które optycznie powiększają przestrzeń, są praktyczne, prezentują się naprawdę efektownie, jednocześnie pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Dobrym pomysłem będzie też zakup wersalki, która w dzień będzie spełniać funkcję kanapy, a nocą zmieni się w wygodne łóżko do spania. Jeżeli pokój dzienny ma nietypowe wymiary, dobrą opcją będą rogówki na wymiar, które bez większych problemów można dopasować do swoich potrzeb i upodobań.

Rogówka na zamówienie