Kanapy narożne małe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością, głównie ze względu na swoją funkcjonalność. Jest to rozwiązanie naprawdę niezwykle praktyczne, dzięki temu w ciągu dnia kanapa jest miejscem wypoczynku, można też przyjąć i usadzić na niej gości, zaś nocą można spokojnie zmienić ją w wygodne łóżko.

Czy kanapa narożna rozkładana to dobre rozwiązanie

Wybierając kanapy narożne na wymiar, wiele osób wskazuje na funkcjonalność tego rozwiązania i nie ma się czemu dziwić. Takie meble wypoczynkowe są naprawdę praktyczne, jednocześnie prezentują się efektownie. Współczesne kanapy i sofy są nie tylko eleganckie, solidne, ale co ważniejsze ergonomiczne, proste do utrzymania w czystości. Wybór jest ogromny i większość firm umożliwia dopasowanie koloru oraz wzoru tapicerki, za co niestety trzeba dodatkowo zapłacić. Nie mniej jednak, w ten sposób można dopasować mebel do swoich potrzeb oraz upodobań, ale co ważniejsze do aranżacji salonu, co także jest ważne.

Rozkładana kanapa
Rozkładana kanapa

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy salon jest duży, czy raczej średniego rozmiaru, bo wybór jest ogromny. Obecnie narożniki mają naprawdę duże powodzenie, dlatego w salonach meblowych jest ich mnóstwo. Posiadacze większych pokojów dziennych, mają oczywiście więcej możliwości, bo mogą zdecydować się na przykład na kanapę w kształcie litery U, która posiada dwa szezlongi.

Właściciele mniejszych mieszkań powinni zaś rozważyć zakup kanap narożnych małych w kształcie litery L. Pamiętajmy, że nawet jeżeli zrezygnujemy z mebli na rzecz kanapy czy dużej sofy, to w małym pokoju takie meble wypoczynkowe będą wyglądać mało atrakcyjnie, co więcej dodatkowo pomniejszą przestrzeń. Takich zabiegów aranżacyjnych warto unikać. Pamiętajmy, aby wielkość mebli była dopasowana do metrażu salonu, inaczej niestety można osiągnąć efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego.

Kanapy rozkładane – O czym trzeba wiedzieć?

Kanapa narożna rozkładana, która ma służyć do codziennego spania, musi być trwalsza od mebli, które wykorzystujemy wyłącznie do siedzenia. Nie każdy bierze to pod uwagę wybierając meble wypoczynkowe, a warto to zrobić, jeśli chcemy, aby nam trochę posłużyły. Na pewno należy wziąć pod uwagę jakość wypełnienia – kanapy narożne na wymiar wykonane ze sprężyn falistych, kieszeniowych albo bonellowych będą trwalsze i dłużej zachowają elegancki wygląd. Podczas zakupów należy mieć na uwadze także tkaninę obiciową, która powinna być gruba i odporna na gniecenie i wycieranie.